Zakamarki Warszawy

Kto oprócz RWE stał za zorganizowanym w 2013 roku konkursem „Neon dla Warszawy” i komu zawdzięczamy renowację neonu Syrenka przy Grójeckiej czy też odtworzenie kultowego neonu Jaś i Małgosia?

Warszawska Praga-Południe, Mińska 25 i Soho Factory, miejsce doskonale znane większości warszawiaków, a w nim niebagatelne, działające od 5 lat NEON MUZEUM (Muzeum Neonów). Bez rzeźb, obrazów, a jednak pełne sztuki, z którą każdy z nas w życiu zdążył się już opatrzyć, i to dosłownie. Muzeum zajmuje się bowiem ochroną polskich reklam świetlnych, które zdobiły i zdobią Polskę po drugiej wojnie światowej. Większość  z nich pochodzi z lat 60. i 70.

Kto nie widział kultowego napisu Jubiler albo nie pamięta Głównej Księgarni Technicznej, powinien tym bardziej wybrać się do Muzeum, by móc zobaczyć poszczególne litery nie tylko w filmach…

Na zachętę wspomnijmy, że to pierwsze takie muzeum w Polsce i z pewnością jedno z nielicznych na świecie.

Największe neony (np. WARSZAWA WSCHODNIA czy JUBILER), którymi opiekuje się Muzeum, rozlokowane są na poszczególnych budynkach Soho Factory. Wybierając się na Mińską 25, przeznaczcie na odwiedziny nieco więcej czasu. Oprócz stu starych neonów i instalacji reklamowych na terenie Soho Factory zatrzyma Was wiele innych atrakcji. Ale o tym już innym razem…

Pozostałe aktualności

Jakie dokumenty są potrzebne do nabycia nieruchomości?

Zakup nieruchomości, niezależnie od jej rodzaju, to kluczowy proces wymagający precyzyjnego przygotowania. Aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji, prawo określa konkretne wymagania dotyczące dokumentów, których dostarczenie leży w gestii kupującego oraz sprzedającego. Nad zgodnością z przepisami i formalnościami czuwa notariusz, którego obecność jest niezbędna do zawarcia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego. W artykule wyjaśniamy, jakie dokumenty należy dostarczyć do notariusza, aby proces przebiegł sprawnie.

Czytaj więcej

Ekologiczne budownictwo, czyli nowy trend w polskich miastach

W dobie rosnących wyzwań klimatycznych i ekonomicznych, ekologiczne budownictwo staje się coraz bardziej istotnym tematem na polskim rynku nieruchomości. Ten globalny trend dociera również do Polski, gdzie deweloperzy i inwestorzy zaczynają dostrzegać korzyści płynące z wdrażania zrównoważonych rozwiązań. Czy przyszłość budownictwa w polskich miastach rzeczywiście należy do ekologii?

Czytaj więcej

Co to jest najem instytucjonalny?

Rosnące ceny nieruchomości, szczególnie w dużych miastach, stanowią poważny problem dla wielu osób, które marzą o własnym mieszkaniu. Dla wielu Polaków zakup mieszkania stał się poza zasięgiem finansowym, zwłaszcza w obliczu rosnących stóp procentowych i trudności związanych z uzyskaniem kredytu hipotecznego. W odpowiedzi na te wyzwania na rynku pojawiła się alternatywa w postaci najmu instytucjonalnego, czyli wynajmu mieszkań przez profesjonalnych deweloperów i inwestorów, a nie osoby prywatne.

Czytaj więcej