Magia Świąt

Słomiane ozdóbki, bombki z jednej palety kolorystycznej, szyszki, suszone jabłka i kora drzew – ponadczasowa prostota i minimalizm to nasza propozycja na tegoroczne świąteczne dekoracje.

Czerwień jest charakterystyczna, typowa i oczywiście warto po nią sięgać, gdyż to właśnie ona najmocniej kojarzy nam się z Mikołajem  – jego strojem oraz workiem pełnym prezentów. Ciekawą kolorystyką jest też srebro połączone z szarościami albo turkusy, które tworzą świetny mariaż z bielą lub szarością. Nowością Świąt 2016 ma być zestawienie czerni ze złotem – niewątpliwie elegancka i dostojna propozycja, choć dla wielu zapewne zbyt daleka od słowa tradycja.

Retro
Alternatywą dla wszystkich osób zmęczonych nadmiarem brokatu i ledów jest przeniesienie do wnętrza elementów natury. Wspomniane już szyszki można przyozdobić bielą i wprowadzić do mieszkania więcej nawiązań do zimowego krajobrazu (białe śnieżynki, sopelki lodu). Choinka ubrana w skromne, jednokolorowe lampki sprawia, że skupiamy się bardziej na jej zapachu i naturalności, nie zaś na tysiącu barw, od których do oczopląsu dzieli nas zaledwie moment.

Spragnieni nut retro mogą przyozdobić drzewko słomianymi elementami i własnoręcznie wykonanymi łańcuchami.

Nie tylko drzewko

Jakie ozdoby pojawiają się w naszych domach najczęściej? Wszelkiego rodzaju stroiki – upiększają kominki, żyrandole czy też drzwi wejściowe. Coraz częściej kupujemy również ozdoby w kształcie zwierząt (ledowe renifery, niedźwiadki) i sięgamy po oświetlenie balkonowych barierek, nadając w ten sposób mieszkaniom świąteczny charakter również z zewnątrz. Właściciele domów chętnie dekorują zaś konary ogrodowych drzew, co wygląda niezwykle urokliwie.

Ciekawą propozycją może być dekoracja na bazie szklanego lampionu-świecznika. Wystarczy kupić duży lampion w jednym ze sklepów budowlanych, zapalić wewnątrz kilka masywnych świec, a podstawę opleść delikatnymi światełkami. Obok możemy postawić np. figurkę aniołka…

Dekoracje pomagają wprowadzić nas w świąteczny nastrój, ale – jak wiadomo – klimat tworzą przede wszystkim ludzie. Życzymy zatem wszystkim pogodnych Świąt!

Pozostałe aktualności

Nowe przepisy w walce z patodeweloperką - jak zmieniają się standardy budownictwa mieszkaniowego?

Patodeweloperka – zjawisko charakteryzujące się niską jakością przestrzeni mieszkalnych, nieprzemyślaną urbanistyką oraz minimalizacją standardów przez deweloperów – stała się jednym z najczęściej omawianych problemów polskiego rynku nieruchomości. W odpowiedzi na te wyzwania Ministerstwo Rozwoju i Technologii wprowadziło z dniem 1 sierpnia 2024 r. nowe regulacje mające na celu poprawę jakości przestrzeni mieszkalnych, lepsze wykorzystanie przestrzeni oraz większą ochronę interesów mieszkańców. Nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych dla budynków wprowadza liczne zmiany, które w istotny sposób zmieniają reguły gry na rynku nieruchomości. Przyjrzyjmy się najważniejszym z nich.

Czytaj więcej

Jakie dokumenty są potrzebne do nabycia nieruchomości?

Zakup nieruchomości, niezależnie od jej rodzaju, to kluczowy proces wymagający precyzyjnego przygotowania. Aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji, prawo określa konkretne wymagania dotyczące dokumentów, których dostarczenie leży w gestii kupującego oraz sprzedającego. Nad zgodnością z przepisami i formalnościami czuwa notariusz, którego obecność jest niezbędna do zawarcia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego. W artykule wyjaśniamy, jakie dokumenty należy dostarczyć do notariusza, aby proces przebiegł sprawnie.

Czytaj więcej

Ekologiczne budownictwo, czyli nowy trend w polskich miastach

W dobie rosnących wyzwań klimatycznych i ekonomicznych, ekologiczne budownictwo staje się coraz bardziej istotnym tematem na polskim rynku nieruchomości. Ten globalny trend dociera również do Polski, gdzie deweloperzy i inwestorzy zaczynają dostrzegać korzyści płynące z wdrażania zrównoważonych rozwiązań. Czy przyszłość budownictwa w polskich miastach rzeczywiście należy do ekologii?

Czytaj więcej