Bezpieczeństwo Kupujących i Najemców, czyli jak prezentujemy nieruchomości

Rynek nieruchomości na pewno znacznie spowolnił, jednakże nie zatrzymał się i nadal przeprowadzane są transakcje sprzedaży i najmów. Maxon Nieruchomości wyszedł naprzeciw swoim Klientom zarówno Właścicielom jak również Kupującym i Najemcom.

Wiele ofert nieruchomości posiada link do wirtualnego spaceru 3D. Zatem osoba Kupująca lub Najemca, zanim zdecyduje się na obejrzenie mieszkania w rzeczywistości, może je bardzo dokładnie obejrzeć na ekranie własnego monitora. Ten rodzaj prezentacji medialnej jest obecnie rekomendowany Właścicielom nieruchomości właśnie z tego powodu, żeby osoby Kupujące lub Najemcy mogli obejrzeć mieszkanie nie wychodząc z domu. Decyzja o obejrzeniu nieruchomości w rzeczywistości powinna zostać podjęta w chwili, gdy prawdopodobieństwo jej kupna lub najmu jest wysoce prawdopodobne.

W obecnej sytuacji wywołanej przez wirus, największym zagrożeniem wynikającym z możliwości zakażenia się nim, są kontakty międzyludzkie. Dlatego u Kupujących lub Najemców powstaje wiele obaw związanych z obejrzeniem interesujących ich nieruchomości. To oczywiste. Jednakże jedni mogą pozwolić sobie na odłożenie wizyty np. w mieszkaniu i poczekanie na „nadejście lepszych czasów”, inni nie, gdyż czasami kupno lub najem mieszkania jest dla nich sprawą priorytetową, nie cierpiącą zwłoki.

Jak zatem przeprowadzić prezentację nieruchomości z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa? Sprawa jest nader oczywista, jednakże wymaga zarówno od agenta nieruchomości jak również od oglądających samodyscypliny i odpowiedzialności.

Podczas prezentacji w pomieszczeniach powinny przebywać maksymalnie dwie osoby – agent i osoba oglądająca. Jeżeli osób oglądających jest więcej, np. dwie powinny one pojedynczo oglądać nieruchomość. Za zgodą agenta mogą one przebywać np. w mieszkaniu jednocześnie, wówczas agent powinien zostać na zewnątrz lub np. na balkonie. Wszelkie rozmowy dotyczące mieszkania można przeprowadzić na zewnątrz, na świeżym powietrzu, zachowując odpowiedni dystans lub umówić się na kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Podczas prezentacji zarówno agent jak osoba oglądająca mieszkanie powinna być wyposażona w maseczkę ochronną lub mieć przynajmniej zasłonięte usta i nos a także mieć osłonięte dłonie, najlepiej za pomocą rękawiczek (nie muszą być jednorazowe). 

Właściwe zachowanie i postępowanie spowoduje, że możliwość zakażenia się będzie właściwie niemożliwa.
Inaczej sytuacja przedstawia się, gdy lokal jest aktualnie zamieszkały przez Właścicieli. Najbezpieczniejszą formą prezentacji w takim przypadku jest umówienie się z Właścicielami, żeby na czas prezentacji mogli przebywać np. na balkonie lub wyjść z mieszkania na czas prezentacji. Wówczas agent nieruchomości musi zadbać nie tylko o to, żeby wszystkie osoby oglądające mieszkanie miały na sobie maseczki ochronne, rękawiczki i ochraniacze na buty ale także, żeby w mieszkaniu niczego nie dotykały.

Takie postępowanie może nam się kojarzyć z niektórymi sytuacjami z filmów lub książek, ale jeżeli chcemy bezpiecznie obejrzeć nieruchomość, powinniśmy stosować wszystkie powyższe zasady.

Na koniec jeszcze jedno. Jeżeli mamy jakiekolwiek objawy przeziębienia lub grypy, odłóżmy prezentację. Zawsze można umówić nowy termin.

Pozostałe aktualności

Jakie mieszkanie dla dużej rodziny?

Wybór odpowiedniego mieszkania dla dużej rodziny to wyzwanie, które wymaga uwzględnienia wielu czynników. Liczba członków rodziny, metraż, lokalizacja oraz możliwości finansowe to tylko niektóre z aspektów, na które należy zwrócić uwagę. Dla rodzin wielodzietnych dostępne są także programy wsparcia, które mogą znacząco ułatwić proces zakupu nieruchomości. W niniejszym artykule omówimy kluczowe kwestie związane z wyborem mieszkania dla dużej rodziny oraz dostępne formy wsparcia.

Czytaj więcej

Czy mieszkanie na parterze jest bezpieczne?

Wybór odpowiedniego mieszkania to decyzja, która często wymaga uwzględnienia wielu czynników. Jednym z kluczowych zagadnień, które mogą wpłynąć na tę decyzję, jest bezpieczeństwo lokalu. W szczególności wiele osób zastanawia się, czy mieszkanie na parterze jest bezpieczne. W niniejszym artykule przyjrzymy się zarówno wadom, jak i zaletom mieszkania na parterze, aby pomóc w podjęciu świadomej decyzji.

Czytaj więcej

Czy mieszkanie przed ślubem jest wspólne?

Istnieje powszechne przekonanie, że po zawarciu małżeństwa majątek każdego z małżonków staje się wspólny. Jednak polskie prawo przewiduje również istnienie majątku osobistego, który może dotyczyć obu lub jednego z małżonków. Warto zrozumieć, że majątek osobisty obejmuje różne składniki, takie jak nieruchomości nabyte przed ślubem, dziedziczone majątki oraz prawa niezbywalne. Majątek osobisty jest ściśle określony przez przepisy prawa.

Czytaj więcej