Urządzamy pod wynajem

Oto nowe źródło dochodu – właśnie kupiliśmy mieszkanie z myślą o wynajmie. Cel: jak najszybsze pozyskanie lokatorów. Obecnie na rynku wynajmu nieruchomości możemy się jednak spotkać z podażą przewyższającą popyt. Jak zatem wypromować własne M? Odpowiednio je urządzić...

Estetyka i funkcjonalność
Zasada jest prosta – aby zwiększyć szanse mieszkania na jak najszybsze spodobanie się potencjalnym najemcom, postarajmy się urządzić je – oczywiście w ramach przeznaczonych na ten cel środków – z klasą i w sposób przemyślany; w taki, jak byśmy mieli sami w nim chwilę pomieszkać. Owszem, lokatorzy dostosują je do własnych potrzeb, ale nie muszą tego przecież robić od razu.

Mieszkanie powinno kusić wystarczającym umeblowaniem (miejsce na sen, pracę, odpoczynek oraz przechowywanie) i wyposażeniem pozwalającym na bezproblemowe funkcjonowanie (kompletna łazienka i kuchnia).

Inwestowanie w meble i sprzęt najwyższej jakości nie jest rozsądne ze względu na możliwość poniszczenia, ale najtańsze rozwiązania lub używane sprzęty to ryzyko częstych napraw. Spróbujmy znaleźć meble, które będą po prostu solidne.

W przypadku małych mieszkań postarajmy się urządzić je tak, by pokazać, że można w nim bez problemu stworzyć kilka stref (odpoczynku, pracy, jedzenia). Wystarczy malutkie biurko, stolik, łóżko i oddzielna kanapa.

Pamiętaj! Tanie podłogi będą wymagały częstszej renowacji. Postaw na wytrzymałe materiały, ponieważ wynajmowane mieszkania są zazwyczaj mocno eksploatowane.

Naprawią sobie sami…

Nic bardziej mylnego. Warto zainwestować środki w usunięcie wszelkich niedoskonałości w obrębie mieszkania i w jego odświeżenie. Cieknący kran czy niedomykające się okna zniechęcą potencjalnych najemców już podczas oglądania lokalu. Większość z nas szuka przecież mieszkania, do którego będzie się mogła wprowadzić od zaraz.

Neutralność i harmonia
Gust bywa nieprzewidywalny, nawet jeśli jesteśmy przekonani o tym, że nasz nigdy nas nie zawiedzie. Zdecydowanie postawmy na neutralną kolorystykę, do której przyszli mieszkańcy dobiorą – wedle uznania – mocniejsze akcenty i dodatki. Polecamy bezpieczne beże, szarości i biel – ściany nie mogą krzyczeć – warto o tym pamiętać już na starcie. Pomieszczenia powinny być spójne, możliwie najbardziej harmonijne i utrzymane w tej samej stylistyce – to właśnie takich wnętrz szukają najczęściej najemcy.

Pamiętaj! Przyozdabianie ścian tapetą kompletnie mija się z celem – w sytuacji odświeżania mieszkania przed kolejnymi najemcami pochłania tylko nasz czas i pieniądze.

Jeżeli zechcą nam Państwo powierzyć mieszkanie, postaramy się znaleźć najemców w mgnieniu oka. Zapraszamy serdecznie do kontaktu!

Pozostałe aktualności

Jakie mieszkanie dla dużej rodziny?

Wybór odpowiedniego mieszkania dla dużej rodziny to wyzwanie, które wymaga uwzględnienia wielu czynników. Liczba członków rodziny, metraż, lokalizacja oraz możliwości finansowe to tylko niektóre z aspektów, na które należy zwrócić uwagę. Dla rodzin wielodzietnych dostępne są także programy wsparcia, które mogą znacząco ułatwić proces zakupu nieruchomości. W niniejszym artykule omówimy kluczowe kwestie związane z wyborem mieszkania dla dużej rodziny oraz dostępne formy wsparcia.

Czytaj więcej

Czy mieszkanie na parterze jest bezpieczne?

Wybór odpowiedniego mieszkania to decyzja, która często wymaga uwzględnienia wielu czynników. Jednym z kluczowych zagadnień, które mogą wpłynąć na tę decyzję, jest bezpieczeństwo lokalu. W szczególności wiele osób zastanawia się, czy mieszkanie na parterze jest bezpieczne. W niniejszym artykule przyjrzymy się zarówno wadom, jak i zaletom mieszkania na parterze, aby pomóc w podjęciu świadomej decyzji.

Czytaj więcej

Czy mieszkanie przed ślubem jest wspólne?

Istnieje powszechne przekonanie, że po zawarciu małżeństwa majątek każdego z małżonków staje się wspólny. Jednak polskie prawo przewiduje również istnienie majątku osobistego, który może dotyczyć obu lub jednego z małżonków. Warto zrozumieć, że majątek osobisty obejmuje różne składniki, takie jak nieruchomości nabyte przed ślubem, dziedziczone majątki oraz prawa niezbywalne. Majątek osobisty jest ściśle określony przez przepisy prawa.

Czytaj więcej